2024.05.27 — Dzień Patrona

Dzień Patrona

27 czerwca 2024 roku

27 maja  w naszym liceum świętowaliśmy Dzień Patrona szkoły — jednego z najradośniejszych świętych — św. Filipa Neri. Celebrację rozpoczęliśmy Mszą świętą, w której wzięła udział cała społeczność szkolna. Bezpośrednio po niej grono pedagogiczne i uczniowie udali się do parku Leśniczówka, gdzie odbyła się gra terenowa składająca się z ośmiu dyscyplin. Zapewniły one uczniom wyzwania zarówno intelektualne, jak i sportowe.

Zabawa ta miała na celu  rozwijanie umiejętności logicznego oraz kreatywnego myślenia, rozwiązywania problemów, wzmacniania umiejętności zespołowych i efektywnej komunikacji oraz stymulowanie procesów uczenia się poprzez interakcję z otoczeniem i zadaniem.

Po zakończeniu gry terenowej wszyscy udaliśmy się na piknik. Mieliśmy okazję spędzić czas razem, wykonując sałatkę owocową i degustując przygotowane przez społeczność uczniowską wypieki.

Dzień Patrona był doskonałą okazją do integracji społeczności szkolnej, budowania relacji społecznych, podtrzymania tradycji oraz wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Był to również czas radości, zabawy i wzajemnego wsparcia.

Aneta Chrzanowska

Program dnia:

8.00-  8.45 — Uroczysta Msza święta
9.00-  9.45 — Przygotowanie stacji do gry terenowej w parku Leśniczówka
10.00-11.30 — Gra terenowa
11.30-11.45 — Uprzątnięcie stacji i powrót do szkoły
12.00-13.00 — Piknik