JĘZYKI OBCE

Język angielski

Wyniki egzaminów maturalnych z języka angielskiego są w naszej szkole zawsze wyjątkowo wysokie.  Dlaczego?

Poznawanie języka angielskiego i zdobywanie wyżej wymienionych certyfikatów znacznie ułatwia dostanie się na wymarzone studia zarówno w Polsce, jak i za granicą. Nauczyciele języka angielskiego chętnie pomagają w przygotowaniu stosownej dokumentacji na studia zagraniczne.

Na wielu  wyższych uczelniach w Polsce certyfikat FCE i CAE zwalnia z uczęszczania na zajęcia lektoratu  w trakcie całego toku studiów.

Współpracujemy także z przedstawicielami programu Au Pair, dzięki któremu młodzież ma szansę wyjechać do pracy w charakterze opiekuna do dzieci do USA.

Język niemiecki

Uczniowie naszej szkoły swobodnie porozumiewają się językiem niemieckim, nawet, jeśli zaczynają naukę od podstaw. Umożliwia to duża liczba godzin i możliwość wyboru stopnia zaawansowania.

Wymiana uczniowska pomiędzy Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. św. Filipa Neri a Gymnasium Maria Stern trwa od roku 2000. Projekty wymiany uczniowskiej między naszymi szkołami są wspierane merytorycznie i finansowo w ramach programu fundacji Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Jego celem jest umożliwienie młodzieży obu krajów poznawanie kultury, historii i codziennego życia w kraju sąsiada, nawiązywanie przyjaźni, obalanie dzielących nas uprzedzeń. Przez 25 lat działalności PNWM w projektach wymiany udział wzięło ponad dwa miliony młodych ludzi z Polski i Niemiec. Cieszy nas fakt, że w dziele o tak szerokim zasięgu uczestniczy także nasza szkoła.

Niemiecki Dyplom Językowy DSD Konferencji Ministrów Kultury Niemiec jest jedynym dyplomem o międzynarodowym znaczeniu poświadczonym przez przez niemiecką państwową instytucję oświatową. Katolik od 2008 roku należy do grona szkół partnerskich Republiki Federalnej Niemiec i otrzymał specjalne pozwolenie na przeprowadzanie egzaminów DSD. Od 2009 r. 56 naszych uczniów uzyskało Niemiecki Dyplom Językowy. Zdany egzamin DSD daje uczniom możliwość podjęcia studiów wyższych na wybranym kierunku w krajach niemieckiego obszaru językowego bez konieczności zdawania dodatkowych egzaminów językowych. Posiadanie dyplomu językowego jest także atutem dla studentów polskich uczelni ubiegających się o stypendia np. w Niemczech.

Język francuski

Nasza szkoła, otwierając się na potrzeby uczniów, daje możliwość uczenia się drugiego języka w rozszerzonym wymiarze godzinowym. Pracujemy zawsze w małych grupach. Naukę można rozpocząć od podstaw.

Zainteresowani językiem francuskim mają szansę przygotować się do egzaminów DELF na poziomach A1, A2, B1, oczywiście z pomocą prowadzącego nauczyciela. Od czterech lat jest możliwość zdawania tych egzaminów w Radomiu i od tego samego czasu wśród laureatów DELF są nasi uczniowie – osiągają doskonałe wyniki.

Certyfikat DELF otwiera przed absolwentami drzwi wyższych uczelni, ułatwia wyjazdy zagraniczne w ramach programu „Erasmus”, zwiększa konkurencyjność na rynku pracy i jest honorowany w wielu krajach.

Chętnych do nauki pięknego języka Moliera, Voltera czy Balzaka, a także poznania bogatej kultury francuskiej serdecznie zapraszamy do naszej szkoły.

Język hiszpański

¡Hola!

Zapytasz, dlaczego warto uczyć się języka hiszpańskiego w szkole? Odpowiedź jest prosta. Ponad 400 milionów ludzi w 20 krajach posługuje się właśnie tym językiem – jest on w pierwszej trójce najpopularniejszych języków świata! Nauka hiszpańskiego od podstaw jest przyjemna, gramatyka nie jest bardzo skomplikowana. Ponadto hiszpański i angielski mają wiele wyrazów pokrewnych, co jest dużym ułatwieniem w nauce słówek. Hiszpański to oficjalny język ONZ, UE, Organizacji Państw Amerykańskich oraz Unii Narodów Południowoamerykańskich.

Zainteresowani językiem hiszpańskim mają szansę przygotować się do egzaminów DELE na poziomie A1, A2, B1. Na chwilę obecną można je zdawać w Warszawie w Instituto Cervantes oraz w Lublinie w Szkole Języka Hiszpańskiego Diálogo. Certyfikat DELE ułatwia absolwentom szkoły wyjazdy zagraniczne w ramach programu „Erasmus” oraz zwiększa konkurencyjność na rynku pracy. Jest honorowany w wielu krajach.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do nauki języka hiszpańskiego oraz poznawania kultury krajów hiszpańskojęzycznych do naszej szkoły!

Todo es posible si lo intentas – wszystko jest możliwe, jeśli spróbujesz!