Konkurs kolęd

Okres radosnego kolędowania właśnie dobiegł końca. To niezwykły czas, dzięki któremu wciąż czujemy niepowtarzalną magię Świat Bożego Narodzenia. W celu uroczystego zakończenia tego etapu samorząd szkolny zorganizował konkurs kolęd, podczas którego każda klasa mogła pokazać się z jak najlepszej strony oraz zaprezentować swoje talenty muzyczne i wokalne.

Wydarzenie odbyło się 03.02.2020 r. Warto wspomnieć, że była to inicjatywa zorganizowana po raz pierwszy w naszej szkole. W rolę prowadzących wcielili się Katarzyna Waniek i Jakub Kiepas, którzy wzbogacali konkurs o wiele ciekawostek i wiernie wspierali wszystkich uczestników. Każda klasa bardzo się zaangażowała i miała odmienną wizję na zaprezentowanie się na scenie. Nie zabrakło więc gry na instrumentach, strojów, a nawet tańca. Pojawiły się bardzo zróżnicowane kolędy i pastorałki. Uczniowie zaśpiewali m.in. ,,Dzisiaj w Betlejem”, ,,Uciekali, uciekali”, ,,Gore gwiazda”, ,,Świeć gwiazdeczko”, ,,Przybieżeli do Betlejem”, ,,Cicha noc” oraz ,,Mizerna cicha”. W celu wyłonienia faworyta publiczności samorząd zorganizował głosowanie elektroniczne, co również było nowością i miłym zaskoczeniem dla wszystkich. Jury w składzie: Pani Magdalena Wojtkiewicz, ks. Piotr Woszczyk i ks. Lech Gralak brało pod uwagę przede wszystkim wykonanie, elementy wzbogacające występ, znajomość kolęd oraz umiejętność opanowania na scenie i zaprezentowania się. Ostatecznie pierwsze miejsce zdobyła klasa 1 A (,,Uciekali, uciekali’’). Nagrodą było 15 zł/osobę dla całej grupy. Na drugim miejscu znalazła się klasa 1 C (,,Gore gwiazda”), która w nagrodę uzyskała 10 /osobę, a na trzecim miejscu znaleźli się uczniowie klasy 2 A (,,Cicha noc’’), zdobywając 5 zł/osobę. Ich nietypowa prezentacja zaskoczyła wszystkich, ponieważ jako jedyni zaśpiewali w języku polskim i niemieckim. Równie ważna nagroda publiczności trafiła do 3 A (,,Mizerna cicha’’). Obdarowani zostali słodkim poczęstunkiem.

Cała inicjatywa została odebrana bardzo pozytywnie wśród całej społeczności szkolnej. Zapewne  to nie ostatni taki konkurs w naszej szkole. To była idealna okazja, aby dobrze się bawić i miło spędzić czas.

Amelia Indyka