Olimpiada Teologii Katolickiej

Olimpiada Teologii KatolickiejJoanna Jaroszek, Marcin Mucha i Zuzanna Nowak będą reprezentować diecezję radomską podczas ogólnopolskiego etapu XXX. Olimpiady Teologii Katolickiej. Michał Krawczyk z  klasy drugiej naszego liceum znalazł się zaraz za podium i zajął czwarte miejsce. W Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu 4 marca odbył się diecezjalny etap olimpiady. 

W pierwszym etapie, szkolnym, wzięło udział 650 uczniów z ponad 40 szkół średnich, czyli liceów, techników, szkół zawodowych. Do etapu diecezjalnego zakwalifikowało się 68 uczniów z 34 placówek, jednak finalnie do rywalizacji stanęło 50 osób. 

Olimpiada Teologii Katolickiej skierowana jest do uczniów szkół średnich, a jej celem jest przede wszystkim zainteresowanie młodych ludzi wiedzą religijną. Organizatorzy mają na celu również rozszerzanie współdziałania nauczycieli religii w kształceniu młodzieży uzdolnionej, kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania i rozszerzania wiedzy religijnej, a także stworzenie uczestnikom możliwości szlachetnego współzawodnictwa. 

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali indeksy na Wydział Teologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, wśród nagród znalazły się również: sprzęt elektroniczny oraz książki .

Podczas etapu ogólnopolskiego diecezję radomską reprezentować będą zdobywcy trzech pierwszych miejsc. Obok Joanny Jaroszek z VI Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu będą to również: Michał Mucha z VI Liceum Ogólnokształcącego w Radomiu (drugie miejsce) oraz Zuzanna Nowak z II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Radomiu. Wręczone zostały również cztery wyróżnienia, które otrzymali kolejno: Michał Krawczyk z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. św Filipa Neri w Radomiu, Faustyna Sitek z Technikum nr 2 w Starachowicach, Bartłomiej Kwiatkowski z IV Liceum Ogólnokształcącego w Radomiu, Rafał Pietla z Zespołu Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Przysusze. 

Dyplomy uczestnikom oraz nagrody laureatom i wyróżnionym wręczali: bp Henryk Tomasik, ks. Jarosław Wojtkun, rektor WSD, i ks. Stanisław Łabendowicz, dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezji Radomskiej.

Etap ogólnopolski Olimpiady Teologii zaplanowany jest na weekend 16-18 kwietnia w Przemyślu, choć przy aktualnej sytuacji termin może ulec zmianie.