Studniówka KLO

Przed...

Blask świateł, eleganckie stroje, zabawa do białego rana, a co najważniejsze tylko 100 dni do egzaminu dojrzałości. Czy dla każdego to tak samo ważne wydarzenie? Jak wyglądają przygotowania do tego wyjątkowego wydarzenia? Czy u wszystkich tak samo?

,,Emocje przed studniówką są oczywiście ogromne. Dużo stresu związanego z polonezem, wystrojem sali, doborem muzyki. Przypomina to trochę organizację małego wesela. Jeśli chodzi o mój strój, to byłam w wielu sklepach, ale nic nie rzuciło mi się w oczy, ponieważ ciągle powtarzało się to samo; koronkowa góra i rozkloszowany dół. Na szczęście nic na mnie nie pasowało i byłam zmuszona uszyć sobie coś na zamówienie. Nie będę zdradzać koloru ani kroju, ale mam nadzieje, że sukienka spodoba się też innym. Jak już wcześniej wspominałam, w modzie nadal dominują koronki ze zwiewnym dołem, ale z tego, co wiem, dziewczyny ode mnie z klasy raczej nie idą ta drogą. Postawiły na prostotę. Natomiast na studniówce będzie towarzyszył mi Tomek Mosiołek. Oczywiście brak czasu dał mi się we znaki, bo prawdę mówiąc oprócz sukienki i partnera nie mam nic. Żadnej torebki, butów, podwiązki( obowiązkowy element), nie umówiłam fryzjera czy makijażystki, ale chyba sobie odpuszczę, bo jednak nie są to tanie usługi, a sama impreza pochłonęła już całkiem sporą kwotę’’.

Nina Chodyń

,, Umówiliśmy się całą klasą, że zaprezentujemy się w kolorze czarnym lub ciemnym granacie, lecz każdy decyduje indywidualnie o tym, jaki to będzie typ stroju. W moim przypadku jest to czarny, klasyczny smoking – podobno jedna z najczęściej i najchętniej wybieranych opcji. Emocje towarzyszą mi od początku roku szkolnego. Angażuje się w 100%, by wszystko poszło zgodnie z planem. Nie dziwi zatem fakt, że mam pełno obaw o efekt finalny. Oczywiście na studniówce będzie towarzyszyć mi moja dziewczyna Ola. Jest to dla nas wszystkich bardzo ważny dzień, który ma nam uświadomić, iż rozpoczynamy istotny etap życia. Przed nami matura, od której zależy, gdzie pójdziemy na studia i jak potoczy się nasze życie zawodowe.’’

Miłosz Wasil

,, Oczywiście nasz wygląd w tym dniu to bardzo ważna kwestia. Mój strój jeszcze się tworzy. Szczegóły dotyczące tego niech zostaną tajemnicą, nie chcę zdradzać zbyt wiele. Zauważyłam, że szczególnie modne są teraz długie, czarne suknie. Emocje są silne, tym bardziej, że moja mama jest w radzie rodziców, więc towarzyszę w przygotowaniach od strony technicznej. Ostatnio zamawiałam również ozdoby. Obecnie zajmujemy się prawidłowym przebiegiem poloneza. Trzeba popracować również nad kabaretem, oprawą Mszy świętej oraz przemową. Jednym słowem nie nudzimy się. Cieszę się jednak, bo wszystko idzie w dobrym kierunku i zapowiada się cudowny wieczór.’’

Magdalena Kowalczyk

Wygląda na to, że studniówka 2020 będzie niezapomnianym wydarzeniem. Z niecierpliwością czekamy na dalsze postępy w przygotowaniach oraz na sam bal. Życzymy maturzystom cierpliwości, radości w oczekiwaniu i niezapomnianych przeżyć, które będą im zapewne towarzyszyć do końca życia.

 

I po...

  4 stycznia 2020 r. to data, na którą z utęsknieniem czekali nasi tegoroczni maturzyści. Mnóstwo przygotowań, organizacji, godzin poświęconych na planowanie tego wyjątkowego dnia, dobór idealnego stroju, wszystko po to, aby ten pierwszy, najważniejszy bal w życiu pozostał w pamięci każdego jak najdłużej. Zapewne każdy z Nas jest ciekawy, jak przebiegała uroczystość i przede wszystkim, czy zabawa była przednia. Poprosiliśmy maturzystów o krótką relację.


,, Studniówka już za nami!… Ale się działo, wrażeń nie brakowało! Te ogromne emocje nadal nie opadły i są w Nas wszystkich, mimo że upłynęło sporo czasu. Cieszę się, ponieważ wszystko poszło po naszej myśli. Oficjalne przemowy i polonez wyszły dużo lepiej niż na próbach, co sprawiło, że później każdy mógł z czystym sumieniem bawić się do białego rana. Belgijka z nauczycielami, szalone tańce do godzin porannych, mnóstwo zdjęć w foto-budce i wspólne krojenie tortu z naszym wychowawcą dr. Marcinem Kuną to sytuacje, których nie zapomnę chyba do końca życia. Towarzyszył mi przez cały czas świetny partner, dzięki czemu mogłam wytańczyć się za wszystkie czasy. Teraz pozostaje cierpliwie czekać na płytę ze zdjęciami i filmem, abyśmy mogli przeżyć to jeszcze raz!”

Nina Chodyń


,, Cały czas wracam myślami i wspominam ten jakże wyjątkowy i magiczny wieczór! Polonez wypadł świetnie, goście dopisali, a zabawa trwała oczywiście do białego rana. Ja osobiście jestem bardzo zadowolona i żałuję, że nie można tego powtórzyć. Jednak wiem, że właśnie na tym polega wyjątkowość i niepowtarzalność tego wieczoru. Wszyscy stworzyliśmy niesamowitą atmosferę. Bawiliśmy się razem z nauczycielami i naszymi osobami towarzyszącymi. Sądzę, że każdy czuł się świetnie w tym towarzystwie. Jedność i wspólna radość były chyba najważniejsze i dały nam poczucie, że przeżywamy coś naprawdę pięknego.”

Magdalena Kowalczyk


,, Moje wrażenia po studniówce? Z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że jest to jedno z najbardziej pozytywnych wydarzeń w moim życiu. Studniówkę człowiek ma raz w życiu i trzeba to w pełni wykorzystać. Pyszne jedzenie, DJ, który idealnie wpasował się w nasz klimat i oczywiście niesamowici ludzie wokół nas. To wszystko sprawiło, że ta noc nabrała innego wymiaru. Muszę jednak przyznać, że początek był nieco stresujący, gdyż zaczęliśmy bal polonezem i każdy chciał, aby nasz wielogodzinny wysiłek na próbach się opłacił. Tak też było. Moim zdaniem wyszło naprawdę dobrze i efektownie.”

Miłosz Wasil

Opracowała: Amelia Indyka

O przygotowaniach do balu w Radiu PLUS

Relacja z balu w Radiu PLUS

Wideorelacja w Zebrra.tv