ZŁOTA TARCZA

Srebrna Tarcza

Od 2022 roku, z tytułem „Srebrnej Tarczy”, utrzymujemy się na 4. miejscu.

W 2021 r. nasze liceum otrzymało tytuł „Srebrnej Tarczy” i zajęło 3. miejsce wśród radomskich liceów.

Złota Tarcza 2020

Złota TarczaKażdego roku w styczniu dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie z niecierpliwością oczekują na nowy ranking szkół miesięcznika „Perspektywy”. Choć wszystkie rankingi są tylko ilościowym i porównawczym przybliżeniem pracy szkoły, to jednak zestawienie „Perspektyw” jest bardzo opiniotwórcze i cieszy się wielkim uznaniem. Jego wyniki pokazują jakość pracy szkoły, a dla uczniów są ważną wskazówką wyboru odpowiedniej szkoły.

10 stycznia po raz 22. został opublikowany Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych. Kapituła pod przewodnictwem prof. Jana Łaszczyka, byłego rektora Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, brała pod uwagę sukcesy szkoły w olimpiadach przedmiotowych, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.

Nasze liceum nie tylko utrzymało prestiżowy tytuł „Złotej Tarczy” i 2. lokatę w Radomiu, ale i znacznie poprawiło swoją pozycję w zestawieniu. W ogólnopolskim rankingu ogólnym liceów uzyskaliśmy 119. miejsce, awansując aż o 31 miejsc! Na Mazowszu daje to 33. pozycję (awans z 41.), a po odliczeniu liceów warszawskich, które stanowią zdecydowaną większość ilościową w naszym województwie, zajęliśmy miejsce 7.  Katolik tym samym awansował do ścisłej czołówki najlepszych liceów w województwie mazowieckim.

Ciekawy jest ranking maturalny, biorący pod uwagę jedynie wyniki egzaminu dojrzałości — tutaj zajmujemy 106. miejsce (awans ze 146.) i jesteśmy jedyną szkołą w mieście, która w tej kategorii poprawiła zeszłoroczny wynik!

Cieszymy się sukcesem naszej szkoły. Gratulujemy absolwentom, nauczycielom i rodzicom i życzymy, by tak wysoka lokata mobilizowała do jeszcze cięższej pracy. Trzymamy kciuki!

Ranking „Perspektyw”