2023.09.18-21 — Zielona Szkoła klas pierwszych

Zielona Szkoła klas pierwszych

18-21 września 2023 roku

Tradycją Katolika jest wyjazd integracyjny klas pierwszych. W tym roku również najmłodsi uczniowie uczestniczyli w zielonej szkole.

Punktem docelowym naszej wycieczki była Bańska Wyżna, spokojna i malownicza miejscowość znajdująca się w sercu Podhala. Spędziliśmy tu dużo dobrego czasu, poznając się nawzajem. Dzięki temu, że pogoda dopisała, mogliśmy pospacerować Rusinową Polaną, zwiedzić słynne Sanktuarium Matki Bożej Jaworzyńskiej na Wiktorówkach i Dolinę Kościeliską, zachwycić się malowniczym Stawem Smreczyńskim czy przejść przez Wąwóz Kraków. Dzień deszczowy wykorzystaliśmy na wycieczkę do Chochołowskich Term. Uczestniczyliśmy również w spektaklu ulicznym opowiadającym dzień z życia współczesnego człowieka. Ta inscenizacja była częścią organizowanego przez Teatr Witkacego wydarzenia „Pępek Świata”, czyli Zakopiańskich Prezentacji Artystycznych. W drodze powrotnej odwiedziliśmy Kraków. Tam oglądaliśmy wystawę sztuki współczesnej w muzeum MOCAK i uczestniczyliśmy  w Mszy św. w kościele Mariackim.

Tegoroczna zielona szkoła obfitowała w wiele atrakcji. Wspólnie spędzone dni już owocują pozytywną atmosferą. I choć czas w Bańskiej minął zdecydowanie za szybko, pozostaną wspomnienia i przyjaźnie.

Maja Janczykowska-Kuna