2023.11.24 — Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia

24 listopada 2025 roku

Dzień Pluszowego Misia to święto, które obchodzimy 25 listopada każdego roku. Jest to okazja do wspominania naszych ulubionych pluszowych przyjaciół z dzieciństwa i doceniania ich roli w naszym życiu. Pluszowy miś jest symbolem ciepła, bezpieczeństwa i pocieszenia, który towarzyszył nam w wielu chwilach radości i smutku.

W naszej szkole Kolegium Uczniowskie zorganizowało Dzień Pluszowego Misia 24 listopada — szczegóły na plakacie.

Członkinie Samorządu Uczniowskiego zachęciły uczniów do wzięcia udziału w poszukiwaniu upominków schowanych w zakamarkach szkoły, szczęśliwymi znalazcami zostali: Antoni Mąkosa — klasa 4a, Anna Świdzikowska — 3a, Hanna Pachniak — 1a. Uczniowie mogli również przynieść swoje ulubione pluszaki. Odbył się także konkurs na „najbardziej misiowe zdjęcie” — zwyciężczynią została Hanna Pachniak z klasy 1a. Gratulacje!

Pluszowy miś ma też ciekawą historię, która sięga początku XX wieku. Jego twórcami byli niemieccy producenci zabawek, bracia Steiff, którzy zainspirowali się rysunkiem niedźwiadka, którego nie zdołał upolować prezydent Stanów Zjednoczonych, Theodore Roosevelt. Pierwszy pluszowy miś został zaprezentowany na targach zabawek w Lipsku w 1903 roku i od razu zdobył popularność na całym świecie. Od tego czasu pluszowy miś stał się bohaterem wielu bajek, filmów, piosenek i gier, a także przedmiotem kolekcjonerskim i muzealnym. Dzień Pluszowego Misia to więc doskonała okazja do świętowania tej niezwykłej zabawki i jej wpływu na naszą kulturę i emocje. Możemy to zrobić poprzez czytanie książek o misiach, oglądanie filmów z ich udziałem, pieczenie ciasteczek w kształcie misiów, robienie prac plastycznych związanych z misiami, a przede wszystkim przytulanie się do naszych pluszowych misiów i dziękowanie im za to, że są z nami. Życzymy Wam wszystkim miłego i ciepłego Dnia Pluszowego Misia!